تست و عملکرد باتری Nokia Lumia 1520

در این پست به بررسی باتری و استقامت باتری گوشی نوکیا Lumia 1520 مطابق معمول در زمینه های مکالمه، وب گردی و پخش ویدئو می پردازیم. Nokia Lumia 1520 دارای باتری با ظرفیت قابل توجه 3,400mAh است، همچنین دارای صفحه ای به بزرگی 6 اینچ می باشد. سری های پیشین Lumia با به کار گرفتن ویندوز فون 8 توان و بهره وری باتری بالایی را ارائه می دادند، اما نوکیا Lumia 1520 یک نسخه ی کاملا جدید است.

مانند همیشه نخستین گام، تست دوام باتری در بخش مکالمه با شبکه ی تلفن نسل سوم (3G) است که فبلت Nokia Lumia 1520 با زمان 28 ساعت و 34 دقیقه بهترین امتیاز را از آن خود کرده است.

screenshot-14

در گام بعدی به مرور بخش وب گردی برای گوشی Nokia Lumia 1520 می رسیم، اگر گوشی به صورت دائمی به Wi-Fi وصل باشد و با توجه به صفحه نمایش 6 اینچی گوشی، پس از مدت 12 ساعت و 40 دقیقه شارژ باتری تمام می شود و در جدول رده بندی پس از Sony Xperia C در مقام دوم قرار می گیرد که رتبه ی قابل قبولی است.

screenshot-16و بالاخره در گام آخر به محک زدن باتری در قسمت پخش ویدئو می رسیم که پس از 12 ساعت و 31 دقیقه پخش ویدئو، باتری به حداقل شارژ خود رسید که رتبه ای پایین تر از رده ی پنجم جدول به دست آورد، اما با توجه به اندازه ی صفحه ی نمایشگر گوشی، هنوز هم نمره ی قابل قبولی می باشد.

screenshot-15

در بخش جمع بندی Nokia Lumia 1520 به استقامت خوب باتری با توجه به ظرفیت بالای آن و نمایشگر 6 اینچی گوشی در بخش های پخش ویدئو و وب گردی و نمره ی خیره کننده ای که در بخش مکالمه به دست آورده بود، اشاره می کنیم. همچنین در حالت stand-by امتیاز قابل توجه 107 ساعت را مشاهده می کنیم. به طور کلی Lumia 1520 در بخش باتری عملکردی درخور ستایش دارد و اگر به صورت روزانه برای هر بخش تماس، وب گردی و پخش ویدئو یک ساعت از گوشی استفاده کنیم، تقریبا 4 روز و نیم، یکبار نیاز به شارژ مجدد پیدا خواهیم کرد.

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب ووکامرس