به بررسی جزئیات عملکرد باتری Sony Xperia C به مانند همیشه با تست های مکالمه، گشت و گذار در وب و پخش ویدئو می پردازیم. گوشی Xperia C دارای یک پردازنده چهار هسته ای Cortex-A7 و بر یک باتری 2,390 میلی آمپری متکی ست. حتی با صفحه نمایش بزرگ این گوشی، با توجه به چیپ ست کارآمد و رزولوشن نسبتا پایین، انتظار می رود نتایج خوبی از تست باتری Xperia C به دست آید و ما را ناامید نکند.

اولین آزمون که با مکالمه با شبکه های 3G انجام پذیرفت، Xperia C قبل از خالی شدن باتری، توانست به مدت 13 ساعت و 29 دقیقه مکالمه کند. مطمئنا این نتیجه در میان سایر گوشی های هوشمند خیلی چشمگیر نیست، اما نسبت به دیگر گوشی های دو سیم کارته نتیجه ی بهتری را کسب کرده است.

screenshot-78

در آزمون مرورگر وب Xperia C با نتیجه ی 12 ساعت و 45 دقیقه بالا تر از سایر گوشی ها در جدول قرار می گیرد، قطعا صفحه نمایش با رزولوشن پایین و پردازنده های کم قدرت به گرفتن این نتیجه کمک کردند، اما دلیل دیگری نیز وجود دارد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که Xperia C با درجه ی روشنایی که نیمی از حالت روشنایی کامل بود، در آزمون وب گردی شرکت کرد.

screenshot-79

Sony Xperia C در آزمون پخش ویدئو نیز دست به کار بزرگی زد. این که در جدول رده بندی پایین تر از 6 اسمارت فون دیگر قرار گرفته، اما نتیجه ی تقریبا 13 ساعته ی آن با توجه به ویژگی های این گوشی، مناسب و کافی بود.

screenshot-80

Sony Xperia C یک گوشی هوشمند دو سیم کارته است که دو حالت آماده کار یا standby دارد و در عین حال عملکرد شگفت انگیزی را ارائه می دهد. نمره ی استقامت کلی Sony Xperia C مدت 68 ساعت، زمانی نزدیک به 3 روز و به این معنی ست که گوشی هوشمند شما هر 3 روز یک بار احتیاج به شارژ شدن دارد، اگر به صورت متوسط روزانه یک ساعت به هر کدام از فعالیت هایی که به آزمون گذاشته شد، بپردازید.