همکاران گرامی جهت ثبت سفارش تعداد جهت همکاری در فروش با فروشگاه مرکز باتری از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید 09307772070

راهنمای کالیبره و کد ریست باتری گوشی سامسونگ+کد تقویت

بازدید: 2,051 بازدید

اگر با مشکلات باتری در گوشی سامسونگ خود مواجه هستید، مرکز باتری به شما پیشنهاد می کند ریست باتری سامسونگ را انجام دهید. از جمله مشکلات باتری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  1. بی دلیل خاموش شدن گوشی

  1. تخلیه سریع باتری

  1. ناهماهنگی شارژ پس از نصب رام سفارشی

این مشکلات را با ریست باتری گوشی سامسونگ خود می توانید برطرف کنید. البته اگر باتری گوشی شما نو است و به تازگی خریداری کرده اید مشکل شما با ریست حل نمی شود. و باید باتری تقلبی خود را بیرون آورده و از مراکز معتبر باتری را خریداری کنید.

ظرفیت و کیفیت باتری یکی از مشخصه های مهم گوشی سامسونگ است.اما یک باتری برای برای یک عمر گوشی طراحی نشده است. و هر از چندگاهی باید باتری سامسونگ را عوض کنید. حتی یک باتری خوب هم فرسوده می شود و کیفیت آن کاهش می یابد. این به این دلیل است که باتری از طریق حرکات یون های درون خود انرژی تولید می کند و باعث فرسودگی الکترودها در طول زمان می شود.

گاهی اوقات، ممکن است تلفن شما ناگهانی خاموش شود. در برخی موارد نشانگر باتری مقداری شارژ باقی مانده روی دستگاه را نشان می دهد اما گوشی خاموش می شود. این تقصیر باتری شما نیست. تلفن هوشمند شما شارژ باتری شما را ردیابی می کند و آن را روی صفحه نمایش می دهد. اگر این فرآیند به درستی انجام نشود، ممکن است گوشی شما میزان شارژ نادرست را روی صفحه نمایش دهد.

باتری‌های لیتیوم یونی واقعاً با گذشت زمان (مانند افت ولتاژ) در حدود 500 سیکل شارژ-دشارژ (شارژ شدن و خالی شدن) کاملا ظرفیت و قابلیت خود را از دست می دهند. به این ترتیب، باتری‌های قدیمی با وجود این مقدار، هرگز به خوبی باتری‌های جدید عمل نمی‌کنند. پس توقع نداشته باشید چندین سال از یک گوشی استفاده کنید و باتری آن خراب نشود. اما اگر مشکل باتری شما جزئی باشد می توانید گوشی خود را کالیبراسون کنید. شما نمی توانید عمر باتری را با کالیبراسیون بهبود بخشید. اما کالیبراسیون یا ریست می تواند درصد دقیق باتری را بخواند تا از بروز مشکلات مربوط به باتری سامسونگ جلوگیری شود، به خصوص زمانی که رام های سفارشی را به طور منظم فلش می کنند.

همچنین، علی‌رغم آنچه بسیاری از برنامه‌ها ادعا می‌کنند انجام می‌دهند، این راهنما در واقع در انجام کالیبراسیون باتری گوشی سامسونگ، حداقل بر اساس تجربه شخصی، از آن‌ها مؤثرتر است، زیرا حتی برنامه‌هایی که به مجوزهای ریشه نیاز دارند، فقط فایل batterystats.bin را پس از گفتن حذف می‌کنند. کاربر پس از تخلیه تا 0% تا 100% شارژ می شود و همانطور که در زیر توضیح داده شده است، این به تنهایی نمی تواند مشکلات شما را برطرف کند و واقعاً هیچ کاری برای کالیبره کردن باتری شما بر روی تلفن شما انجام نمی دهد، بنابراین نتایج حاصل از این نوع برنامه ها واقعاً ضربه ای است. حداقل می گویند از دست دادن ماجرا.

الزامات:

 

  • سخت‌افزار/رام مبتنی بر Samsung/TouchWiz/OneUI

 

  • برنامه شماره گیر تلفن

 

  • یک گوشی سامسونگ با باتری نادرست عملکرد ضعیفی که هنوز واقعاً نیازی به تعویض ندارد

 

  • کد USSD *#0228# (برای منوی باتری و تنظیم مجدد گیج سوخت)

 

  • کد USSD *#9900# (برای گوشی های جدید حتما از این کد استفاده کنید)

*ریست سریع یک عملکرد داخلی انحصاری برای گوشی‌های سامسونگ است که توسط فناوری و پشتیبانی آن‌ها برای کالیبره کردن واقعی تلفن‌هایی که درصد باتری نادرست را می‌خوانند است. باید بدانید که برای گوشی های سامسونگ بهینه سازی و ریست باتری شگفت انگیز عمل می کند.

*بازنشانی batterystats.bin، در حالی که واقعاً باتری شما را کالیبره نمی‌کند و مانند آنچه بسیاری از مردم طرفدار آن هستند، بهبود نمی‌یابد، کاری که انجام می‌دهد این است که فایل اطلاعات باتری را بازنشانی می‌کند تا تلفن «تازه» شود. و مصرف باتری A.I را یاد می‌گیرد. مانند باتری تطبیقی به طور تصادفی بهینه سازی های خود را بر اساس استفاده “نادرست” قدیمی و عملکرد باتری شما قرار نمی دهد.

بهترین روش: کد شوک باتری سامسونگ

شرکت سامسونگ نیز مانند بقیه شرکت های تولید موبایل کدهای مخفی مخصوص به خود را دارد. البته این کدها مخصوص به گوشی های سامسونگ است. به عنوان مثال برای به دست آوردن اطلاعاتی در مورد ورژن گوشی می توانید کد *#1234# را در قسمت شماره گیر تلفن وارد کنید. برای بررسی باتری باید کد شوک باتری سامسونگ که *#0228# است را در شماره گیر تلفن وارد کنید که بتوانید با این کد مخفی باتری خود را تقویت کنید. برای این روش کالیبره مراحل زیر ار دنبال کنید:

1. باتری را تا 5 درصد خالی کنید

2. شماره گیر تلفن را باز کنید. کد شوک *#0228# را تایپ کنید، سپس روی «شروع سریع» (Quick Start) کلیک کنید، سپس «OK» را فشار دهید زمانی که اخطار ظاهر شد (توجه داشته باشید که اگر هنوز به برق متصل هستید، این کار نمی کند، بنابراین قبل از اجرای این برنامه ابتدا گوشی را از برق جدا کنید.

3. منتظر بمانید تا صفحه گوشی دوباره روشن شود و به درصد باتری خود توجه کنید. اکنون درصد واقعی باتری شما نشان داده می شود).

4. دستگاه را تا 100% بدون وقفه شارژ کنید. دقت کنید که در طول این مدت از گوشی خود استفاده نکنید.

5. گوشی را خاموش کنید سپس دوباره روشن کنید و سپس آن را از شارژر سامسونگ جدا کنید.

6. مراحل 2-4 را برای حدود 3 بار دیگر تکرار کنید (تقریباً بعد از سومین بار، درصد باتری باید 100٪ نشان داده شود؛ در غیر این صورت، چند بار دیگر تکرار کنید و اگر باز هم مشکل داشت، این یعنی باتری شما باید تعویض شود)

7. در حالی که شارژ گوشی 100% است و به برق وصل است، به شماره گیر تلفن برگردید و کد شوک *#9900# را تایپ کنید، سپس به پایین بروید تا به “batterystats.bin reset” بروید و روی آن کلیک کنید.

8. از منوی SysDump خارج شده و گوشی را ریبوت کنید.

9. مراحل 1-8 را بعد از یک هفته تکرار کنید.

10. اکنون درصد باتری واقعی به شما نشان داده می شود و باتری کالیبره شده است!

کالیبره با استفاده از کد ریست باتری سامسونگ

1. شماره گیر تلفن را باز کنید و کد مخفی کالیبره باتری سامسونگ *#0228# را تایپ کنید. سپس روی «شروع سریع» کلیک کنید، سپس «OK» را فشار دهید زمانی که اعلان هشدار ظاهر شد (توجه داشته باشید که اگر هنوز به برق وصل هستید، این کار نمی کند، بنابراین قبل از اجرای این برنامه ابتدا آن را از برق جدا کنید. کد USSD)

2. منتظر بمانید تا صفحه گوشی دوباره روشن شود و متوجه درصد باتری خود شوید (باید به درصد واقعی باتری شما کاهش یابد)

3. دستگاه را تا 100% بدون وقفه شارژ کنید

4. مراحل 1-3 را حدود 3 بار دیگر تکرار کنید (تقریباً بعد از سومین بار، خوانش باتری باید در سطح پایین باشد و باید 100٪ حتی پس از فشار دادن استارت سریع بخواند؛ اگر نه، چند بار دیگر تکرار کنید و اگر باز هم برنده شد. این یعنی باتری شما مشتاق تعویض است)

5. مراحل 1-4 را بعد از یک هفته تکرار کنید.

6. از خواندن دقیق باتری بیشتر لذت ببرید!

روش 3 (برای گوشی هایی که کدهای USSD ذکر شده را ندارند مانند گوشی های غیرسامسونگ)

1 . باتری را تا 0% خالی کنید

2 . گوشی را خاموش کنید

3 . شارژ تا 100٪ بدون وقفه

4 . گوشی را روشن کنید سپس اگر باتری 100 درصد نیست، تا 100 درصد شارژ کنید

 5 . برق را جدا کنید سپس راه اندازی مجدد کنید

6 . اگر دوباره باتری 100% نیست، تا 100% شارژ کنید، سپس هر چند بار که لازم است تکرار کنید تا 100% به 100% برسد، حتی پس از راه اندازی مجدد

7 . از خواندن دقیق باتری بیشتر لذت ببرید!

روش 4 (توصیه نمی شود و فقط برای موارد بسیار بد کالیبراسیون باتری)

1 . باتری را تا 0% خالی کنید

2 . گوشی را دوباره روشن کنید

3 . اگر دوباره از بین رفت، آن را به طور مکرر روشن کنید تا زمانی که نشان‌واره/انیمیشن بوت دیگر نشان داده نشود

4 . در حالی که گوشی خاموش است بدون وقفه تا 100 درصد شارژ کنید

5 . گوشی را روشن کنید

6 . از عملکرد باتری سامسونگ خود لذت ببرید!

روش 5 ریست باتری سامسونگ

این روش مانند روش های دیگر برای گوشی و تبلت سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد.

1 . گوشی خود را تا 100% شارژ کنید و حداقل دو ساعت دیگر به شارژ آن ادامه دهید.

2 . از دستگاه خود استفاده کنید تا زمانی که به دلیل باتری کم خاموش شود.

3 . آن را بدون وقفه تا 100 درصد شارژ کنید.

*توجه داشته باشید که روش‌های 1 و 2، حداقل بر اساس تجربه شخصی با گوشی‌های سامسونگ، مؤثرترین روش‌ها هستند، در حالی که روش 3 یک روش عمومی‌تر است که ممکن است برای تلفن‌های غیرسامسونگ نیز کار کند. از سوی دیگر، روش 4 ممکن است به طور بالقوه تخریب باتری را تسریع کند، اگر خیلی تکرار شود، بنابراین واقعاً توصیه نمی‌شود که این کار را انجام دهید، مگر اینکه تلفن دارای کدهای USSD ذکر شده در بالا حتی در سیستم‌افزار موجودی خود نباشد و خوانش باتری در حال حاضر نامرتب باشد.

*اگر کدهای USSD توسط کاستوم رام فعلی شما (مانند CM، LineageOS، Note7 Port و غیره) پشتیبانی نمی‌شود، می‌توانید آخرین سیستم‌افزار استوک خود را فلش کنید، سپس روش‌های 1 یا 2 را انجام دهید و سپس از تلفن برای چند شارژ استفاده کنید. -دوره های تخلیه و سپس به عقب برگردید و بازیابی سفارشی دلخواه خود، رام، هسته، فروشنده، API، مودها، روت و غیره را فلش کنید…

کد مخفی *#9900# چیست؟

کد *#9900# برای ورود به System Dump کار می کند. به این ترتیب کاربر به ویژگی های خاص ترمینال دسترسی پیدا می کند. در منوی SysDump می‌توانیم ابزارهای مختلفی را پیدا کنیم. برجسته ترین آنها موردی است که به ما امکان می دهد تمام دیتا هایی را که گوشی شما را کند می کند حذف کنیم.

در طول عمر مفید تلفن همراهمان، داده ها و فایل ها را در حافظه داخلی ذخیره می کنیم. همه این اطلاعات غیر ضروری باعث می شود گوشی هوشمند به راحتی کار کند و فضای حافظه داخلی کافی داشته باشد.

وقتی پیغام خطای «حافظه تقریباً پر است» برای ما ظاهر شد ، وقت آن است که *#9900# را شماره گیری کرده و تلفن همراه را اشکال زدایی کنید، به درستی کار نمی کند.

برای اینکه بتوانید از طریق این شماره مخفی وارد شوید، مراحل زیر را انجام دهید:

 • به گزینه تماس بروید.
 • روی صفحه کلید کد را همانطور که نشان داده شده است *#9900# وارد کنید.
 • انتظار داشته باشید که کد منبع فهرستی از مطالب را به شما نشان دهد. بهش زنگ نزن
 • در میان گزینه‌هایی که گنجانده شده است، به دنبال گزینه‌ای بگردید که می‌گوید ‘deletedumpstate/logcat’ و آن گزینه‌ای است که باید فشار دهید.
 • اگر از خود بپرسید برای چیست؟ کاری که شما انجام دادید حذف یک فایل گزارش است که می تواند بین 50 مگابایت تا 1 گیگابایت باشد. این فایل نیازی به نگهداری در دستگاه شما ندارد. مثل پاک کردن داده های کش است. با این روش سریع و آسان می توانید فضای دستگاه تلفن همراه خود را آزاد کنید. زمانی که گوشی به دلیل کمبود فضا شروع به ارائه خطا می کند، این روش موثری است که باید به خاطر داشته باشید.

باتری اصلی سامسونگ

مرکز باتری اولین مرکز تخصصی باتری اصلی گوشی موبایل و تبلت شما را در تهیه باتری های اورجینال و اصلی است که قادر است کلیه نیاز های کاربران به باتری های سامسونگ تامین کند و همچنین می تواند مکان مناسب جهت تهیه شارژر اصلی برای گوشی شما باشد تمامی باتری های مرکز باتری دارای گارانتی 6 ماهه می باشد دارای برگشت وجه در صورت نارضایتی کاربر می باشد

خرید باتری سامسونگ

دسته بندی خبر
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید

سبد خرید خالی است.

بازگشت به فروشگاه
ورود به سایت