همکاران گرامی جهت ثبت سفارش تعداد جهت همکاری در فروش با فروشگاه مرکز باتری از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید 09307772070

علت زود خالی شدن باتری گوشی شیائومی در شب چیست؟

بازدید: 2,183 بازدید

گوش دادن به موسیقی، بازی کردن، تماشای فیلم، عکس گرفتن، مرور رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر ما می‌توانیم همه این کارها را در گوشی‌های هوشمند خود انجام دهیم. یکی از جنبه هایی که متاسفانه حفظ نشده است باتری است. باتری مهم‌ترین بخش گوشی هوشمند است بدون باتری نمی‌توانید گوشی هوشمند را کار کنید. باتری‌ها بزرگ‌تر می‌شوند، نرم‌افزار بهینه‌تر می‌شود، و شارژ سریع‌تر می‌شود، اما تلفنی که یک روز دوام می‌آورد همچنان چشمگیر است. اگر در باتری گوشی شیائومی خود با مشکل تخلیه باتری مواجه شده اید، بیشتر از این به دنبال آن نباشید. ما نکات و ترفندهایی را در مورد نحوه رفع مشکلات تخلیه باتری شیائومی گردآوری کرده ایم.

چگونه مشکل زود خالی شدن باتری گوشی شیائومی را حل کنیم؟

بنابراین، برخی از برنامه‌ها نیز وجود دارند که پس از دانلود باتری گوشی هوشمند شما را تخلیه می کنند. برنامه‌هایی که باتری را خالی می‌کنند باید از گوشی شما حذف شوند. برای حل مشکل باتری فقط روش‌های ساده را دنبال کنید.

1 . به منوی تنظیمات در گوشی هوشمند بروید.

2 . بر روی گزینه باتری کلیک کنید و برنامه ها و میزان مصرف آن را مشاهده خواهید کرد.

3 . اکنون برنامه‌هایی را که باتری را از بین می برند بررسی کنید و برنامه را از گوشی خارج کنید. سپس Force برنامه ها را متوقف می‌کند و از برنامه جدید شروع می‌شود.

4 . برای توقف اجباری برنامه، به منوی تنظیمات بروید.

5 . روی اپلیکیشن کلیک کنید.

6 . روی برنامه ای که قرار است فورس استاپ باشد کلیک کنید و آن را حذف کنید.

7 . برای حذف برنامه، گزینه Force stop or uninstall را انتخاب کنید.

اگر روش بالا کار نمی کند، می‌توانید روش حالت ایمن را امتحان کنید تا بررسی کنید کدام برنامه باتری گوشی هوشمند را خالی می کند. مراحل پردازش دستگاه را در حالت ایمن دنبال کنید.

دکمه پاور را نگه دارید و گوشی هوشمند را خاموش کنید.

گزینه ای روی صفحه ظاهر می شود که از شما می خواهد حالت Safe Mode را فعال کنید.

1 . برای تایید روی دکمه Ok ضربه بزنید.

2 . حالت ایمن در پایین صفحه ظاهر می شود.

3 . گوشی را در حالی که به مدت دو روز در حالت ایمن است بررسی کنید.

4 . تجزیه و تحلیل کنید که گوشی هوشمند در حالت ایمن به خوبی کار می کند.

5 . اکنون برنامه‌ای را که باعث تخلیه باتری می شود حذف کنید.

6 . پس از حذف برنامه، گوشی هوشمند را مجددا راه اندازی کنید.

برنامه هایی که باتری گوشی شیائومی را خالی میکنند

خیلی خوب است که یک برنامه برای همه چیز وجود دارد، اما برخی از آنها به عمر باتری گوشی شما لطف خاصی ندارند. در موارد معدودی، برخی از برنامه‌ها ممکن است باعث تخلیه غیرضروری باتری شوند، بدون اینکه شما حتی در مورد آن بدانید.

نحوه بررسی میزان مصرف باتری برنامه

برای بررسی اینکه کدام برنامه بیشترین مصرف باتری را دارد، به تنظیمات استفاده از باتری بروید. به خاطر داشته باشید که مراحل ممکن است متفاوت باشد و به نرم افزار گوشی شما بستگی دارد.

اگر از یک برنامه برای مدت طولانی استفاده می کنید، آن برنامه احتمالاً در بالای لیست مصرف باتری شما نشان داده می شود. با این حال، سعی کنید هر گونه رفتار غیرعادی را تشخیص دهید، به خصوص در برنامه هایی که مدتی است به طور فعال از آنها استفاده نکرده اید. برخی از برنامه‌ها بدون اینکه شما بدانید در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و باعث تخلیه غیرضروری باتری گوشی شیائومی می‌شوند.

همچنین حتماً روشنایی صفحه نمایش خود را بررسی کنید. صفحه‌نمایش شما یکی از پرمصرف‌ترین بخش‌های تلفن شما است، بنابراین روشن‌شدن در حالت انفجار کامل قطعاً می‌تواند به عمر باتری ضعیف منجر شود.

برخی از برنامه ها پس از به روز رسانی شروع به تخلیه ناگهانی باتری می کنند. تنها گزینه این است که منتظر بمانید تا توسعه دهنده مشکل را برطرف کند. اگر از دست دادن باتری به اندازه کافی قابل توجه است که مشکل ساز باشد، بهترین راه حل این است که برنامه را حذف نصب کنید تا زمانی که یک مشکل در دسترس باشد.

علت زود خالی شدن باتری گوشی شیائومی در طول شب

بسیاری از باتری های گوشی های هوشمند شیائومی مانند باتری ردمی نوت 9 تی وجود دارند که پس از شارژ کامل، یک شبه تخلیه می شوند. دو راه برای حل مشکل باتری وجود دارد، اول حالت صرفه جویی در باتری است که به کاربر این امکان را می دهد تا گوشی هوشمند را ترکیب کند تا در مصرف باتری صرفه جویی کند. اگرچه برخی از ویژگی های اتصال و برخی از برنامه های شخص ثالث را خاموش می کند. بنابراین اکثر کاربران این مرحله را طی نمی کنند اما مطمئن ترین روش است.

1 . ابتدا باید تنظیمات دستگاه را تغییر دهید.

2 . روی گزینه صفحه نمایش باتری ضربه بزنید.

3 . در صفحه باتری، روی دکمه منو کلیک کنید.

4 . بر روی “Battery Saver” کلیک کنید.

5 . اکنون به صفحه صرفه جویی در باتری بروید تا به صورت دستی حالت صرفه جویی در باتری را مجاز کنید.

6 . حالت صرفه جویی در باتری را روشن کنید.

7 . اگر می‌خواهید حالت صرفه‌جویی در باتری را خاموش کنید، قسمت اعلان خود را اسکرول کنید و روی «Turn Off Battery Saver» کلیک کنید.

روش دوم پاک کردن کش گوشی هوشمند است که تمام حافظه پنهان ذخیره شده در فایل‌ها و پوشه‌های دستگاه را پاک می‌کند.

1 . دکمه پاور را نگه دارید تا گوشی هوشمند خاموش شود.

2 . حالا ولوم بالا را همراه با کلیدهای پاور نگه دارید تا لوگوی شرکت ظاهر شود.

3 . پس از ظاهر شدن لوگو روی صفحه، اکنون هر دو دکمه را رها کنید.

4 . سپس در حالت ریکاوری، گزینه های زیادی خواهید داشت.

5 . با استفاده از کلید پاور، «Wipe cache partition» را انتخاب کنید.

6 . با راه اندازی مجدد دستگاه می توانید از حالت بازیابی خارج شوید.

اگر گوشی شیائومی شما شارژ خالی می کند این کارها را انجام دهید!

اگر گوشی هوشمند شما باتری زیادی را خالی می کند باید آن را تعمیر کنید. اگر مشکل را حل نکنید، نمی‌توانید با گوشی هوشمند کار کنید. روش تعمیر گوشی هوشمند بازگردانی به تنظیمات کارخانه است. این روش راه حلی برای حذف باگ ها، فایل ها و سایر داده های ناخواسته از گوشی هوشمند شما است. پس از خرید گوشی هوشمند، اگر تنظیمات خود را تغییر داده اید، به بازنشانی کارخانه ای نیاز دارید. روش و مراحل را برای بازنشانی کارخانه ای گوشی هوشمند دنبال کنید.

1 . به صفحه اصلی و منوی تنظیمات بروید.

2 . روی برگه “عمومی” ضربه بزنید.

3 . بر روی گزینه Restart & Reset کلیک کنید.

4 . گزینه Factory data reset را انتخاب کنید.

5 . حالا اگر از شما خواسته شد رمز عبور را تایید کنید.

6 . روی Reset phone > Delete all > Reset ضربه بزنید.

تنظیمات GPS و موقعیت مکانی را بررسی کنید

اگر تا به حال از یک برنامه ناوبری استفاده کرده باشید، می دانید که GPS می تواند باعث تخلیه سریع باتری شود. با این حال، برخی از برنامه‌ها هنگام فعال بودن یا حتی در حال اجرا در پس‌زمینه از خدمات موقعیت مکانی نیز استفاده می‌کنند.

نحوه کنترل تنظیمات مکان

غیرفعال کردن کامل خدمات موقعیت مکانی همیشه امکان پذیر نیست، اما اگر می خواهید عمر باتری را افزایش دهید ایده آل است.

اگر از تلفن برای پیمایش استفاده نمی‌کنید، می‌توانید تنظیمات مکان را روی «فقط دستگاه» تغییر دهید. با حالت های دقت بالا، تلفن از Wi-Fi و بلوتوث برای تعیین دقیق مکان شما استفاده می کند. با این حال، این باعث فشار اضافی بر روی باتری شما می شود و واقعاً اغلب ضروری نیست.

به Settings Security & Location Location بروید و حالت را به Device Only تغییر دهید. در تلفن‌های Android Pie، باید به تنظیمات امنیتی و موقعیت مکانی، اسکن پیشرفته بروید و اسکن Wi-Fi و اسکن بلوتوث را غیرفعال کنید. باز هم، اینها راحت ترین تنظیمات برای خاموش کردن نیستند، اما می‌توانند به طور چشمگیری به جلوگیری از تخلیه باتری کمک کنند.

همچنین باید بررسی کنید و مطمئن شوید که برنامه‌ها از خدمات موقعیت مکانی بدون نیاز به آن استفاده نمی‌کنند. می‌توانید با رفتن به تنظیمات برنامه‌ها و اعلان‌ها مجوزهای برنامه مکان را بررسی کنید. دسترسی به برنامه‌هایی که به ندرت استفاده می‌شوند و همیشه به خدمات مکان نیاز ندارند را غیرفعال کنید.

تنظیمات صفحه نمایش را بررسی کنید

یک صفحه نمایش روشن و پر جنب و جوش همیشه برای دیدن عالی است، اما مطمئناً برای عمر باتری عالی نیست. چند تغییر وجود دارد که می توانید برای کمک به شما در استفاده حداکثری از باتری گوشی هوشمند خود ایجاد کنید.

تقریباً هر تلفن دارای یک ویژگی Auto-Brightness است که با در نظر گرفتن نور محیط، روشنایی نمایشگر را تنظیم می کند. برای جلوگیری از تخلیه باتری، بهترین گزینه خاموش کردن این تنظیم و تنظیم دستی روشنایی نمایشگر روی سطح نسبتاً پایین است. تنها زمانی که نیاز به افزایش روشنایی دارید، بیرون از منزل در طول روز است تا به دید کمک کنید.

برای انجام این کار، به Settings Display Adaptive (یا خودکار) روشنایی بروید و آن را خاموش کنید. در تنظیمات صفحه نمایش، یک تنظیم روشنایی را نیز پیدا خواهید کرد که می توانید آن را تنظیم کنید. بهتر از این، یک نوار لغزنده روشنایی باید در منوی کشویی اعلان به عنوان بخشی از منوی تنظیمات سریع در دسترس باشد.

اگر تلفنی با نمایشگر AMOLED دارید، در صورت وجود، می‌توانید با تغییر حالت تاریک در سطح برنامه یا سیستم، عمر باتری خود را افزایش دهید. بسیاری از برنامه‌های Google و شخص ثالث قبلاً با این ویژگی همراه هستند. حتی اگر حالت تاریک در دسترس نباشد، استفاده از والپیپرهای تیره با مقدار زیادی سیاهی عمیق می تواند تفاوت کوچکی ایجاد کند.

همچنین می‌توانید تنظیم زمان خواب را کاهش دهید. این تضمین می کند که نمایشگر برای مدت طولانی پس از عدم فعالیت روشن نمی ماند. کوتاه ترین مدت زمان موجود 15 ثانیه است. به Settings Display Advanced Sleep بروید. اگر گوشی های هوشمند به شما اجازه می دهند وضوح صفحه را تغییر دهید. به Settings Display Change screen رزولوشن بروید و Full HD یا HD را انتخاب کنید.

ویژگی ها و تنظیماتی که باعث تخلیه سریع باتری می‌شود

تصاویر پس زمینه زنده عالی هستند، اما می توانند عمر باتری را کاهش دهند. والپیپرهای معمولی قطعاً انتخاب باتری پسندتری هستند. و اگر گوشی شما دارای صفحه نمایش AMOLED است، تصاویر پس زمینه تیره با رنگ مشکی بسیار بهتر است.

همین امر در مورد ویجت‌ها نیز صادق است. آنها مفید، راحت هستند و هر چیزی را که نیاز دارید در جلو و مرکز قرار می‌دهند. نگه داشتن تنها ویجت های ضروری، یا در حالت ایده آل، هیچ کدام، به افزایش عمر باتری شما کمک می‌کند.

تنظیماتی مانند NFC، بلوتوث و Wi-Fi را در صورت عدم استفاده خاموش کنید. در گوشی های جدیدتر، ممکن است قابلیتی به نام وای فای خودکار نیز داشته باشید که می توان آن را غیرفعال کرد. می توانید این موارد را در منوی تنظیمات سریع در منوی کشویی اعلان پیدا کنید.

اتصال ضعیف شبکه همچنین می تواند باعث شود باتری شما خیلی سریع تخلیه شود. روشن کردن حالت هواپیما می‌تواند به افزایش عمر باتری به میزان قابل توجهی کمک کند، مگر اینکه مجبور باشید به یک شبکه تلفن همراه متصل باشید.

همچنین می‌توانید لرزش را خاموش کنید و صدای زنگ‌ها و هشدارها را کاهش دهید تا عمر باتری را تا حد ممکن کاهش دهید.

نتیجه گیری

امیدوارم مشکل تخلیه باتری گوشی شیائومی خود را حل کرده باشید. وقت آن رسیده است که نکات و ترفندهایی را در مورد نحوه سریعتر کردن گوشی های هوشمند شیائومی و برخی بازی های اندرویدی برای بازی در گوشی های شیائومی بررسی کنید. اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً دریغ نکنید و مشکل خود را در بخش نظرات با مرکز باتری مطرح کنید، ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

دسته بندی خبر
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

22 پاسخ به “علت زود خالی شدن باتری گوشی شیائومی در شب چیست؟”

  1. سلام من تازه به گوشی شیائومی نوت 12 پرو پلاس خریدم اما نمی‌دونم کجا نشون میده که شارژ گوشی کی کامل شده و کی کامل نشده میتونید این رو به من بگید

  2. سلام گوشی من شیائومی نوت ۱۲ پرو 5Gهست گوشی تازه خریدم ۱ هفته ای هست گوشی به سرعت شارژ خالی میکنه صبح از خواب بلند میشم ۱۵ درصد تا ۲۵ درصد کم کرده و خیلی کند شارژ میکنه یبارم فلش کردم تا درست بشه اما نشد چیکار کنم؟

    1. سلام با توجه به ابنکه فلش کردید و جواب نگرفتید ممکنه بخاطر آنتن ضعیف در منطقه تون باشه. یا اینکه تنظیمات سیم کارت به درستی انجام نشده و باعث میشه گوشی برای پیدا کردن آنتن شارژ زیادی مصرف کنه. یا اینکه اپلیکیشن های سنگین نصب کرده باشید.

    2. سلام منم گوشیم اینطوری شده چکار کردی درسش نکردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید

سبد خرید خالی است.

بازگشت به فروشگاه
ورود به سایت