سلامت باتری سامسونگ را با 5 روش استثنایی بررسی کنید!+کد مخفی

بازدید: 1,809 بازدید

سلامت باتری سامسونگ مانند تست اسان سلامت در گوشی ایفون نیست همانطور که همه می‌دانید دستگاه‌های اپل مانند آیفون و آیپد دارای ویژگی به نام «سلامت باتری» هستند که عمر دقیق باتری یا سلامت باتری دستگاه‌های iOS شما را به درصد نشان می‌دهد. از سوی دیگر، دستگاه‌های اندرویدی مانند سامسونگ از قابلیتی مانند iOS برخوردار نیستند. در همین حال، در این راهنما، ما سه روش موثر برای بررسی سلامت باتری گوشی سامسونگ گلکسی را به شما نشان خواهیم داد.

یکی از روش های که ما می توانیم تقریبی تست بگیریم تست این است ایا گوشی ما به صورت استاندارد که خود شرکت سامسونگ تعیین کرده است می تواند مکالمه یا وبگردی یا پخش مستقیم موزیک داشته باشد یا خیر؟

علایمی که مشخص می شود باتری گوشی شما به صورت 100% مشکل دارد عبارتند از:

 1. باد کردن درب  پشت گوشی و جدا شدن از بدنه گوشی که نشان می دهد باتری شما باد کرده و هر چی سریعتر باید تعویض گردد.
 2. داغ شدن بیش از حد گوشی شما که نشان می دهد که باتری یا سخت افزار گوشی شما دچار مشکل اساسی است که باید خیلی سریعتر مشکل برطرف گردد و در صورت ادامه گوشی شما با مشکلات بیشتری رو به رو خواهد شد
 3. شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن باتری گوشی شما می تواند که سخت افزار گوشی شما تاثیر منفی گذاشته به به مرور زمان گوشی شما با مشکلات اساسی رو به رو خواهد شد

هر کدام از مشکلات بالا اگر در گوشی شما وجود داشته باشد خطرناک است زیرا ممکن است آسیب های جدی تری به گوشی شما وارد کند. و حتی در برخی مواقع ممکن است باتری منفجر شود و گوشی شما غیر قابل استفاده خواهد شد. 

امروزه باتری‌های لیتیومی تقریباً در تمام تلفن‌های همراه موجود در بازار استفاده می شوند. مشکل این باتری‌ها این است که با گذشت زمان خراب می شوند و ظرفیت شارژ را کاهش می‌دهند و چرخه شارژ را طولانی تر می‌کنند. پس این طرز تفکر که یک باتری برای یک گوشی تا آخر عمر کار می کند اشتباه است. اگر می خواهید جلو ضرر بزرگتری یعنی تعویض گوشی را بگیرید باید باتری خود را در صورت کاهش ظرفیت تعویض کنید. برای بررسی وضعیت سلامت باتری سامسونگ از روش های شگفت انگیز زیر من جمله کد سلامت باتری سامسونگ استفاده کنید.

روش 1. سلامت باتری سامسونگ را از طریق برنامه سامسونگ ممبرز بررسی کنید

سامسونگ همیشه در زمینه دستگاه های تلفن همراه رهبر بازار بوده است. سامسونگ ممبرز چیست؟  Samsung Members یک ابزار خاص سامسونگ است. این یک برنامه فوق العاده است که به کاربران کمک می کند تا توانایی های گوشی های هوشمند سامسونگ خود را به حداکثر برسانند. با سامسونگ ممبر به اطلاعات منحصر به فردی از جمله تشخیص دستگاه، پشتیبانی و انجمن ها دسترسی خواهید داشت. می‌توانید با سایر کاربران سامسونگ نیز ارتباط برقرار کنید. علاوه بر اخبار فنی، این برنامه حاوی نکات و روش‌هایی برای بهتر کردن عملکرد دستگاه سامسونگ است. اگر از طرفداران سامسونگ هستید، این برنامه برای گوشی شما ضروری است.

تشخیص دستگاه: کاربران می‌توانند وضعیت سخت‌افزاری دستگاه‌های خود را تأیید کنند و با پاک کردن RAM و کاهش استفاده از فضای ذخیره‌سازی با یک ضربه، عملکرد را افزایش دهند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بررسی سلامت باتری یا عمر باتری دستگاه‌های سامسونگ گلکسی مانند باتری سامسونگ گلکسی اس 22، استفاده از برنامه Samsung Members است. متأسفانه ما به ندرت از این برنامه در گوشی‌های خود استفاده می‌کنیم. باید به شما بگویم بین استفاده از کد سلامت باتری سامسونگ و برنامه سامسونگ ممبرز مرکز باتری برنامه samsung members را پشنهاد می کند.

در اینجا مراحل بررسی سلامت باتری سامسونگ گلکسی با برنامه Samsung Members آورده شده است.

مرحله 1. برنامه ساسمونگ ممبر را در دستگاه های گلکسی خود باز کنید. این برنامه روی تمامی گوشی‌های سامسونگ از قبل نصب شده است. فقط در مورد، اگر این در دسترس نیست، اینجا را کلیک کنید تا آن را دانلود کنید.

مرحله 2. روی گزینه Help از پایین صفحه ضربه بزنید و Diagnostics را انتخاب کنید.

مرحله 3. Phone diagnostics را انتخاب کنید. و اگر تبلت دارید Tablet diagnostics را انتخاب کنید.

مرحله 4. روی وضعیت باتری (Battery Status) ضربه بزنید.

سلامت باتری سامسونگ با برنامه سامسونگ ممبرز

مرحله 5. در اینجا، اطلاعات مربوط به سلامت باتری سامسونگ خود مانند باتری، عمر، ظرفیت و شارژ را مشاهده خواهید کرد. در مورد عمر باتری یا سلامت باتری، نتایج زیر را خواهید داشت:سلامت باتری سامسونگ

با آمدن نتایج سلامت باتری سامسونگ وضعیت باتری را می توانید چک کنید. نتایج به صورت زیر خواهد بود:

 • (Good) خوب
 • (Natural) طبیعی
 • (Weak) ضعیف

با نتایج به دست آمده از تست بالا وضعیت باتری در حالت خوب است. وضعیت Good نشان می دهد این باتری نیازی به تعویض ندارد.

روش 2. برای سلامت باتری سامسونگ از نرم افزار CPU-Z استفاده کنید

CPU-Z محبوب ترین نرم افزار در رایانه شما است و انواع اطلاعات سخت افزاری را ارائه می دهد. نوع رم، شماره کانال، اندازه، فرکانس NB، زمان چرخه و بسیاری موارد دیگر را با یک رابط ساده دریافت می‌کنید. ابزار تشخیص سخت افزار قدرتمند مبتنی بر درایور نرم افزار حالت هسته است که اطلاعات را در زمان واقعی جمع آوری می کند. موتور Qusere این برنامه واقعاً سریع است، بنابراین دیگر نیازی نیست منتظر بمانید. و می توانید از این ویژگی برای جستجوی نوع رم در دستگاه ویندوز خود بدون تردید استفاده کنید.

CPU-Z را از فروشگاه Google Play دانلود و نصب کنید.

پس از نصب، برنامه را اجرا کنید و به تب BATTERY بروید.

اکنون، سلامت باتری سامسونگ خود را بررسی کنید. در مورد بررسی شده توسط مرکز باتری عملکرد باتری سامسونگ خوب است.

سلامت باتری سامسونگ با نرم افزار

روش 3. با برنامه AccuBattery هلث یا سلامت باتری سامسونگ را بررسی کنید

AccuBattery یکی از برنامه های دارای رتبه برتر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد باتری دستگاه اندرویدی شما است. در حالی که به اندازه نرم افزارهای روت اطلاعات زیادی ارائه نمی کند، بهترین مانیتور سلامت باتری سامسونگ برای کاربران اندرویدی غیر روت است.

پس از چند دوره شارژ، صفحه “Health” یا سلامت برنامه شروع به نمایش تخمینی از ظرفیت فعلی باتری شما می کند. در طول جلسات شارژ، این مقدار دقیق تر می شود.

بررسی سلامت باتری سامسونگ با نرم افزار

برای باتری جدید، برنامه معمولاً 95 درصد سلامت باتری سامسونگ را نشان می دهد. در نتیجه، هنگام تعیین وضعیت باتری خود در حال حاضر، باید این حاشیه را در نظر داشته باشید. هر چیزی فراتر از 80% خوب در نظر گرفته می شود، تا زمانی که گوشی به خوبی قدیمی شده باشد. هنگامی که دما به 70 درجه کاهش یافت و متوجه افت ناتوانی شدید، می توانید باتری را تعویض کنید.

AccuBattery به صورت 100% دقیق نیست زیرا داده های باتری مستقیم در سطح سیستم را ندارد. ما وقتی یک باتری جدید تهیه کردیم و روی گوشی نصب کردیم، برنامه گفت که وضعیت خوبی دارد و بر اساس ظرفیت 4200 میلی آمپر ساعتی آن، 95 درصد رتبه سلامتی داد. البته با توجه به اینکه از باتری اصلی استفاده شده بود می بایست 100 درصد نشان داده می شد. بنابراین، در حین محاسبه سلامت باتری فعلی، 5 درصد خطا را در نظر بگیرید.

برنامه اکوباتری همچنین نرخ شارژ و دشارژ باتری در ساعت، دما، فرسودگی باتری در هر چرخه شارژ، و تاریخچه شارژ و دشارژ و موارد دیگر را به شما نشان می دهد. همچنین می‌توانید یک هشدار را پیکربندی کنید تا زمانی که سلامت باتری سامسونگ به 80 درصد شارژ می‌رسد، به صدا درآید.

روش 4. سلامت باتری با برنامه Ampere

ساده و جامع، برنامه ampere آمپر را هنگام شارژ تلفن هوشمند نشان می دهد. به این ترتیب می توانید شارژرهای مختلف را تست کنید و بهترین را برای گوشی هوشمند خود انتخاب کنید. این برنامه همچنین به شما امکان می دهد سرعت تخلیه باتری خود را بررسی کنید.

همچنین سطح سلامت باتری شما را نشان می دهد، اما داده های دقیق تری ارائه نمی دهد، فقط می توانید تشخیص دهید که سطح آن خوب است یا خیر. تصور می‌شود که آمپر عمدتاً تعیین می‌کند که آیا شما از شارژر مناسب با گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید یا خیر.

سلامت شارژر با برنامه آمپر

روش 5. کدهای مخفی سلامت باتری سامسونگ (*#0228#)

در ابتدا باید کدهای USSD را از کدهای مخفی اندروید تشخیص دهید زیرا این دو اصطلاح اغلب با هم اشتباه گرفته می‌شوند.

کدهای USSD یا (داده های خدمات تکمیلی بدون ساختار) پروتکلی است که امکان ارسال اطلاعات از طریق شبکه های 2G، 3G یا 4G/5G را فراهم می کند. با این کدها می توانیم با ارسال یک کد خاص برای هر ویژگی، اقدامات را از راه دور فعال کنیم. 

کدهای مخفی اندروید شبیه کدهای USSD هستند زیرا اغلب با یک ستاره شروع می شوند. تفاوت کدهای USSD این است که برای فعال کردن کدهای مخفی نیازی به شبکه ندارید. آنها در واقع در فایل های سیستمی ذخیره می شوند و به نسخه نصب شده روی گوشی هوشمند بستگی دارند.

به زبان ساده، این مفهوم محدوده ای از 0 تا 8 را بیان می کند که مربوط به “بریدگی” های مختلف سطح شارژ شما است. بریدگی از 100 تا 88 به عنوان مثال بلوک 8 است و با کاهش سطح بار به ناچ 0 به همین ترتیب ادامه می یابد.

در تصویر زیر می بینید که یک قسمت وجود دارد به نام () که به معنای سطح بلوک است.در تصویر زیر سطح باتری من 0-7 است. بازه استاندارد سطح بلوک باتری 0 تا 8 است. سطح بلوک می تواند از 0-8 به 0-7 یا حتی 0-6 برسد. اگر سطح باتری شما به 0-6 برسد یعنی باتری شما خراب شده است و دیگر نمی توتند در 8 بلوک تا 100% شارژ شود. به عبارت دیگر گوشی شما به ظاهر تا 100% شارژ می شود اما مقدار شارژ 100% واقعی نیست. پس کد سلامت باتری سامسونگ با چند عدد ساده می تواند وضعیت گوشی شما را نشان دهد.

هیچ اطلاعات رسمی از طرف سامسونگ در مورد کد سلامت باتری سامسونگ وجود ندارد، اما در انجمن ها، اتفاق نظر بر این است که اگر محدوده سطح بلوک از 0-8 به 0-7 یا حتی 0-6 برسد، به این معنی است که باتری شما خراب شده است. دیگر نمی تواند در 8 بلوک تا 100 درصد ظرفیت شارژ شود.

کد مخفی سلامت باتری سامسونگ *#0228#

نکاتی برای بهبود سلامت باتری سامسونگ

بررسی وضعیت سلامت باتری تنها یکی از جنبه های حفظ باتری سالم است. همچنین باید عادات شارژ و استفاده عالی را ایجاد کنید. در اینجا توصیه هایی از متخصصان برای افزایش عمر باتری دستگاه سامسونگ آورده شده است:

 • گوشی خود را در معرض گرمای شدید قرار ندهید: سلامت باتری سامسونگ شما ممکن است در اثر گرما یا سرمای شدید آسیب ببیند. گوشی سامسونگ را از نور شدید خورشید دور نگه دارید و آن را از سرمای شدید دور نگه دارید. باتری ها زمانی بهترین عملکرد را دارند که دما بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد (68 درجه فارنهایت و 86 درجه فارنهایت) باشد.
 • بهینه سازی تنظیمات نمایشگر: می توانید با کاهش روشنایی صفحه نمایش گوشی هوشمند خود و کاهش طول مدت زمان نمایش، در مصرف باتری سامسونگ صرفه جویی کنید. علاوه بر این، روشن کردن عملکردهایی مانند روشنایی خودکار و نمایشگر تطبیقی به کاهش مصرف باتری بر اساس روشنایی محیط کمک می کند.
 • مدیریت برنامه‌های پس‌زمینه: برنامه‌های پس‌زمینه‌ای را که در حال حاضر استفاده نمی‌شوند، خاموش یا غیرفعال کنید. حفظ کنترل بر فعالیت های پس زمینه بسیار مهم است زیرا آنها باتری ها را تخلیه می کنند. برای انجام این کار، تنظیمات مدیریت برنامه را در گوشی هوشمند خود باز کنید و برنامه های ناخواسته را به اجبار کنار بگذارید یا غیرفعال کنید.
 • حالت صرفه جویی در باتری را روشن کنید. باتری سامسونگ اغلب تنظیمات صرفه‌جویی در مصرف انرژی مانند «بهینه‌سازی باتری» یا «حالت ذخیره انرژی فوق‌العاده» دارند. در صورت لزوم، ممکن است با روشن کردن این تنظیمات، عمر باتری خود را افزایش دهید، که ممکن است روشنایی صفحه را کاهش دهد، برخی از عملکردها را محدود کند و کارهای پس زمینه را محدود کند. 
 • به روز رسانی نرم افزار: برای بهترین عمر باتری، لازم است نرم افزار موجود در گوشی هوشمند سامسونگ خود را به روز نگه دارید. رفع اشکال، بهبود عملکرد و بهینه سازی اغلب در ارتقاء سیستم گنجانده شده است و می تواند به افزایش عمر باتری کمک کند.
 • از شارژر اصلی سامسونگ استفاده کنید: اگر شارژر اصلی شما خراب شده و یا گوشی نو شما شارژر ندارد از مراکز معتبر شارژر خریداری کنید. شارژر تقلبی و کیفیت پایین علاوه بر اینکه به خوبی گوشی شما را شارژ نمی کنند بلکه سلامت باتری سامسونگ را نیز به خطر می اندازند.

نتیجه گیری:

روش های گفته شده در بالا جزو بهترین و کم آسیب ترین روش ها برای بررسی سلامت باتری سامسونگ است. به این ترتیب می توانید سلامت باتری دستگاه های Samsung Galaxy را با استفاده از برنامه Samsung Members بررسی کنید. نکته خوب این است که این برنامه خود سامسونگ است و قطعا اطلاعات دقیقی در رابطه با عمر باتری گوشی گلکسی شما به شما می دهد. و طبق تجربه مرکز باتری بهترین روش برای بررسی سلامت باتری است. اگر علاقه به دیگر برنامه ها نصبی برای بررسی سلامت باتری سامسونگ هستید در ضمن، می‌توانید از AccuBattery نیز استفاده کنید. 

اگر سلامت باتری سامسونگ پایین بود سریع اقدام به تعویض باتری کنید تا عملکرد گوشی شما افزایش پیدا کند. به این نکته دقت کنید که باتری اصلی سامسونگ را از مراکز معتبر تهیه کنید. مرکز باتری با تجربه چندین ساله در خصوص لوازم جانبی و باتری بهترین انتخاب برای خرید آسان باتری است.

دسته‌بندی خبر
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت